Dünya için, Türkiye için ve Türk Toplumu için Çalışıyoruz

Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Bilimin, teknolojinin, hayal ettiğimiz ve ürettiğimiz her şeyin bir sonucu olmalı. Rakun olarak, projelerimizde ve hizmetlerimizde, öncelikle Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin yararını, sonrasında da tüm dünya insanlarının ve çevrenin sorumluluğunu paylaşıyoruz. Projelerimizde, ofislerimizde ve hizmetlerimizde gereksiz kimyasallar, donanımlar kullanmıyor, insana ve doğaya saygılı bir çerçevede, hem dünyamıza hem de toplumumuza karşı kendimizi her zaman sorumlu hissediyoruz.

Kurum İçi Sorumluluk

recycling

Kurumsal sosyal sorumluluk, kurum içinde başlar ve devam eder. Biz bu ilkeye inanarak, özellikle ofislerimizde, üretim bölgelerimizde ve personellerimizin bulunduğu her yerde, geri dönüşümü önemsiyor, bu zorunluluğu kabulleniyor ve buna göre aksiyon alıyoruz.

aplus

Rakun olarak, enerjinin, tüm dünyanın ortak bir değeri olduğuna inanıyor ve onu sorgusuzca harcamanın da tüm insanlığa karşı bir sorumsuzluk olduğunu düşünüyoruz. Bu sebepten tüm operasyonlarımızda en yüksek verimlilikteki cihazları kullanıyoruz, tavsiye ediyoruz.

Desteklediğimiz Kurumlar

Hayvanların da insanlar kadar değerli olduğunu düşünüyoruz ve onların da iyi şartlarda yaşamasını sağlayabilmek adına, Uluslararası Hayvan Refahı Fonunu destekliyoruz.

Özellikle vahşi yaşamın yok olmaya yaklaştığı şu günlerde, dünyamızın diğer sakinleri için, Rakun olarak Vahşi Yaşam Fonunu destekliyoruz.

Rakun olarak sağlığı önemsiyoruz. Ülkemizdeki ciddi sağlık sorunlarına ve çocuklar üzerindeki etkilerine dikkat çeken Lösev’i destekliyoruz.

Tarım ve doğal arazilerinin, günümüz şartları itibari ile zarar görmesi, geleceğimiz için büyük bir tehdittir. Bu sebepten Tema’yı ve çevreyi destekliyoruz.

Desteklediğimiz Konferanslar ve Gruplar

Ülkemizin ve dünyanın günümüzde yoğun şekilde karşılaştığı siber güvenlik tehditleri ile nasıl mücadele edilebileceğinin farkındalığını yaratmayı amaçlayan ‘Siber Terörle Mücadele Konferansları’nı destekliyoruz. Gazi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen son konferans bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Siber Terör ve Güvenlik konularında uzman, bu alanda operasyonlar ve farkındalık çalışmaları gerçekleştiren Blackbox Siber Terörle Mücadele Takımı’nı destekliyor, belli alanlarda beraber çalışmalarda bulunuyoruz.