En Zor Şartlar için Milli Rugged Bilgisayarlar

rakunrugged_logo

Rakun ARGE Biriminin geliştirdiği ve ön prototip üretimleri halen devam eden RakunRugged mobil bilgisayar sistemleri, askeri ve sivil tüm zor koşullarda kullanılabilecek bilgisayarlar üretmektedir. Kritik görevlerde, zor koşullar altında, su, nem, sıcak ve soğuk ortamlarda kullanılabilen RakunRugged bilgisayarları IP68 ve Güçlendirilmiş Alüminyum şasisi ile beraber tüm zor şartlara hazırdır.

Milli imkanlar ile geliştirilmektedir. RakunRugged Bilgisayarları, Türk üretimi ve Türk markası ilk ve tek Mission Critical Bilgisayar serisidir. Ön prototip geliştirmeleri devam eden RakunRugged Bilgisayarlarının, 2022 ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Zort Şartlara Hazır

Tamamen Milli Üretim

RakunRugged Mission Critical

RakunRugged Bilgisayar Serisi, askeri ve sivil en zor şartlar altında çalışmak için tasarlanmıştır. Su, nem, toz, patlama, darbe ve benzeri tüm dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

Bilgisayar platformları dışında tamamen Türk dizaynı ve Türk üretimidir. Türkiye’nin ilk ve tek milli Rugged Notebook serisi olarak da tanımlanabilir. Bu piyasada, Ortadoğu ve Orta Asya pazarında en güçlü ürün olacaktır.

Kritik görevler için tasarlanan ve etiketlenen Rakunrugged Mission Critical (MC) Serisi Bilgisayarlar, kurşun geçirmez, C4 ve EYP’lere karşı dayanıklı, tamamen hot-plug özellikli bilgisayarlardır.

Yüksek Dayanımlı Üretim

Yıldırım Hızında Bilgisayarlar

Gelişmiş Askeri Özellikler

Güçlendirilmiş havacılık standartı alüminyum alaşım malzemeler ile üretilen iç ve dış şasi, kevlar, seramik ve karbonfiber ile güçlendirilerek benzersiz dayanımda bir rugged bilgisayar ortaya çıkarılmıştır.

En yüksek Intel i7 işlemci ve bilişim teknolojilerine sahip RakunRugged bilgisayarları, standart multimedia bilgisayarlara oranla 1.5 kat daha hızlı işlemcilere sahiptir. SSD RAID, DDR4 ve Flash Memory Boost sistemleriyle de güçlendirilmiştir.

Hot-plug Harddisk Yuvası, Kritik Durum Batarya Sistemi, Acil Uydu Bağlantısı Sistemi, Bilgisayarı İmha Et Fonksiyonu, SHA-512 Standartında Şifreleme ve Biyometrik Kullanım özellikleri ile RakunRugged bilgisayarları, askeri unsurlar için vazgeçilmez olacaktır.

Kullanım Alanları ve Hedef Sektörleri

  • Askeri Hizmetler, Askeri Operasyonlar
  • Acil Durum Hizmetleri, Acil Durum Operasyonları
  • Havacılık, Özel Havacılık Operasyonları
  • Sulu, Çamurlu, Yağmurlu Ortamlar
  • Zor Şartlar Gerektiren Kamu/Özel Hizmetler
  • Av, Avcılık, Dağcılık ve Benzer Aktif Spor Aktiviteleri
  • Yangın ve Alev Operasyonları
  • Çok Soğuk veya Çok Sıcak Ortam Hizmetleri

Kurumsal ve Örgütsel Kullanım

RakunRugged Bilgisayar Serisi, kritik görev ve ortam bilgisayarları olduğundan, her türlü askeri kuruluş, savunma kuruluşu, askeri örgüt, savunma örgütü, acil durum kuruluşları ve örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve örgütleri, tıbbi müdahale ekipleri ve benzer örgütler için vazgeçilmezdir. Operasyonlarınızda veya hizmetlerinizde RakunRugged Bilgisayar Serisi kullanmak, hem zor koşullar altında bilişim ihtiyacınızı sonuna kadar karşılar hem de bilişim maliyetlerinizi güçlü ve sağlam bir bilgisayar ile minimuma indirebilir.

Proje ve Birim Bilgileri

Devam Eden Araştırmalar

RakunRugged Bilgisayar Sistemleri Projesi, Rakun ARGE Birimi tarafından yürütülmektedir. Finansmanı Rakun tarafından karşılanmaktadır. Proje ve ürün ile ilgili teşvik ve patent çalışmaları da devam etmektedir.

Özellikle alüminyum ve magnezyum alaşım üretimi ve şekillendirilmeleri konularında devam eden araştırma-geliştirme çalışmaları, anakart, bilgisayar sistemleri, hot-plug sistemleri ve uydu sistemleri üzerinde de aktif olarak devam etmektedir.