Tüm Sensör Verileri Tek Bir Yerde !

sharemysensorlogo

Çevremizde analog veya dijital binlerce sensör mevcut. Özellikle veri analizinin önem kazandığı günümüz dünyasında, bu sensörler ile denetlenen dünyamız, farklı ürünler ve fikirler için bize ilham vermektedir. Sharemysensor Platformu, etrafımızda varolan tüm sensör verilerinin paylaşımını, analizini ve sensör bazlı projenizde, bu verileri özgürce kullanmanızı amaçlayan bir platformdur.

Tamamen Anonim Paylaşım

Veri Analiz Edin

Araştırma Projelerinde Veri Kullanın

Telefonunuzda bulunan sensörleri, geliştirme kartlarına bağlı olan sensörleri, aracınızdaki sensörleri, cihazlarınızdaki veya özel ekipmanlarınızdaki sensörleri,tamamen anonim şekilde araştırmacılar ile paylaşın.

Platform üzerinden çeşitli parametreler seçerek, anonim şekilde paylaşılan binlerce veriye ulaşın. Veriler üzerinden kendi kısıtlamalarınız ve seçenekleriniz ile analizler gerçekleştirin. Real-time veriler üzerinden analiz gerçekleştirin.

Sensör verisi gerektiren araştırma-geliştirme veya akademik projelerinizde, real-time ve demografik sensör verilerini kullanın. Doğrudan geliştirme kartlarınıza entegre edebileceğiniz sensör verilerini özgürce alın, verin, analiz edin.

Sensörlerinizi Genişletin

Nadir Sensörleri Kullanın

Gerçek Zamanlı Paylaşım

Varolan bir projenizde veya geliştirme kartınızda bulunan sensörlere ek olarak, Sharemysensor Platformu üzerinden onlarca farklı sensöre ulaşın, real-time verileri doğrudan entegre devreler üzerinde kullanın.

Kritik jeolojik bölgelerdeki sensörleri, hidrojen, nitrojen ve azot sensörlerini, toprak altı sensörlerini gerçek zamanlı veri analizi için kullanın. Nadir ve veri toplanması zor bölgeler için paylaşılan sensörleri kullanın.

Anlık aktif olan ve gerçek zamanlı veri akışı sağlayan sensörlere ulaşın. Paylaşılan sensör verileri üzerinden siz de gerçek zamanlı demografik veya istatistiksel veriler üreterek kendi projelerinizde kullanın.

Platform Kullanım Alanları

  • Araştırma-Geliştirme Projeleri
  • Geliştirme Kartı Uygulamaları
  • Sensör Bazlı Projeler
  • Kontrol ve Denetim Projeleri
  • Analiz ve Veri Dağıtımı Projeleri
  • Gerçek Zamanlı Veri Kullanımı Gerektiren Projeler
  • Demografik ve İstatistiksel Projeleri

Kurumsal Kullanım

Sharemysensor Platformu, kurum içi geliştirilen projeleri, kurum içi veri akışını, kurum içi geliştirilen projelerdeki cihazların, kişilerin veya araçların verilerini, kurum birimlerinin, dünyanın neresinde olursa olsun paylaşacakları verileri takip etmek, analiz etmek ve grafikselleştirmek için kullanılabilecek bir platformdur. Sadece sensör bazlı verilerden değil, cihaz ve ortam bazlı verileri de kapsamaktadır. Bu özelliği ile Proje Ekiplerine, İş Geliştirme Departmanlarına, Karar Mekanizmalarına ve İstatistik Çalışmalarına hız verir ve veri toplama ve analiz etme konularında verim arttırır.

Sistem Mimarisi ve İşleyişi

Devam Eden Araştırmalar

Sharemysensor Platformu ve Sistemi konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için hazırladığımız İnfografı inceleyebilirsiniz.

Sharemysensor Platformu için geliştirme ve detaylandırma çalışmalarımız devam etmektedir. Rakun Informatics olarak geliştirdiğimiz Sharemysensor Platformu ve Sistemi, ülkemizde sensör, sensör paylaşımı ve büyük data analizi konusunda öncü bir projedir. Siz de projenin gelişmesine ve ürüne katkı sağlayabilirsiniz.