Cebinizdeki Ağ İstemcisi

İşletmelerdeki yerleşik sistemleri, bilgisayarları ve hatta depolama sistemlerinizi neden gelişen teknoloji ile buluta taşıyıp, ilk giriş ve devam eden masrafları azaltmayalım? Bu düşünceyle oluşturulan ve T.C.Sanayi Bakanlığı desteğiyle yürütülen ThinCloud Platformu ve Cep İstemcisi Projesi, işletmelerdeki tüm yerleşik sistemleri buluta taşımayı ve cebinizde taşımanızı amaçlayan, ülkemizin ilk Native VD Projesidir.

Cebinizdeki Ağ İstemcisi

Bulut Bilişim Çözümü

Yedekleme ve Güvenlik

ThinCloud, çok küçük boyutlarda tasarlanan ağ istemcileri ile sanal bilişim sistemlerinize, dünyanın herhangi bir yerinden kolayca ulaşmanızı, işletmenizi ve yönetmenizi amaçlar.

İşletmenizde yerleşik sistem kullanımına devam edip, elektrik, bakım, onarım, yazılım, lisans ve benzer masraflarınızı, bulut bilişim altyapısı ile minimize eder ve işletmenizin bilişim altyapısını buluta taşır.

Tüm altyapınızı güvenli sunucular üzerine taşıyarak, dağıtık algoritmalar ve güvenlik analizleri ile işletme verilerinizi güvende tutar. ThinCloud ile yedekleme masraflarından da kurtularak verilerinizin daima yedekli ve görüntülü şekilde kalmasını sağlarsınız.

Ofisler Arası Bağlantı

Tüm İhtiyaçlar İçin Yeterli

Uygulama Bulutudur

Ofisleriniz arasındaki bağlantılara binlerce liralık masraf yapmak yerine, tüm ofislerinizi ThinCloud platformuna taşıyarak, doğrudan bulut üzerinde sanal Branch Office’ler kurabilir ve yönetebilirsiniz. Kolay, Hızlı ve Efektif !

ThinCloud, işletmeniz içerisinde ve operasyonlarınızda kullandığınız tüm işlemler için yeterli güçte bir bulut platformudur. Genişletilebilir, optimizasyon özellikleri ile size en uygun olan işlem güçlerini belirler ve işletmeniz odaklı işlem gerçekleştirir.

Operasyonlarınızda kullandığınız tüm uygulamaları, bulut sunucularına ve veritabanlarına taşıyarak, uygulamalarınızın, yerleşik sistemler üzerinde bulunma risklerini bertaraf eder. Böylece tüm uygulamalarınızı tek merkezden yönetebilir, kullanabilirsiniz.

Platform Kullanım Alanları

Girişim Firmaları – Startuplar

KOBİ Ölçeğindeki İşletmeler

Bilimsel Araştırma Faaliyetleri

Sanallaştırma Deneyimleyen İşletmeler

Bireysel Yüzey Kullanıcıları

ThinClient/Citrix/XenDesktop Kullanıcıları

Kamusal – Özel Platformlar

Kurumsal Kullanım

ThinCloud Platformu ve Cep İstemcisi, kurumunuzda bulunan tüm yerleşik sunucu sistemleri ve personel bilgisayarlarını ortadan kaldırarak, tüm bu sistemlere, ThinCloud Cep İstemcileri sayesinde, zamandan ve mekandan bağımsız şekilde, sanallaştırılmış bulut altyapısı üzerinden erişebilmenizi ve buradan yönetmenizi amaçlar. Bu da kurumunuza ilk girişte veya yıllar içerisinde yapacağınız donanım-bakım ve yönetim bazlı masraflarınızı büyük oranda kısarak, daha güvenlik, hızlı erişimli ve  kolay yönetilebilir bir altyapı ile operasyonlarınıza devam etmenizi sağlar.

Sistem Mimarisi ve İşleyişi

Devam Eden Araştırmalar

ThinCloud Platformu ve Sistemi konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak için, sizler için hazırladığımız İnfografı inceleyebilirsiniz.

ThinCloud Platformu için geliştirme ve detaylandırma çalışmalarımız devam etmektedir. Rakun Informatics olarak geliştirdiğimiz ThinCloud Platformu ve Sistemi, ülkemizde yerleşik sanallaştırma, VD Cihaz Birleşimi ve Platformu konusunda öncü bir projedir. Siz de projenin gelişmesine ve ürüne katkı sağlayabilirsiniz.