Sadece Ar-Ge Yapmıyoruz, Hayal Ediyoruz

Araştırma Geliştirme

Bir Arge firması olarak kurulan Rakun, profesyonel hizmetler verirken, ürünler ve teknolojiler üretirken araştırma-geliştirme faaliyetlerine birçok sektörde devam etmektedir. Özellikle teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek ve hem beşeri hem de insani gereklilikleri iyi analiz ederek yepyeni projeler, fikirler ve ürünler üretmektedir.

ARGE Hizmetlerimiz

Rakun Teknoloji olarak özellikle Bilişim, Sistem ve Altyapı Sektörü, Enerji, İleri Teknoloji Makine Uygulamaları, 3 Boyutlu Yazıcılar ve Sensör Sistemleri konularında profesyonel deneyime ve yetkinliğe sahibiz. Bu bilgi birikimimiz ve becerilerimiz ile, araştırma-geliştirme alanındaki birçok çalışmaya doğrudan veya dolaylı olarak destek vermekteyiz. Bu alanda ARGE Danışmanlığı, Projelendirme ve İş Geliştirme Uygulamaları konularında hizmet vermekteyiz.

ARGE Projesi Danışmanlığı ve Koçluğu


Projelendirme ve Bağımsız Denetleme


İş Geliştirme ve Performans Hizmetleri


ARGE Outsourcing Sistemi

outsourcing

Rakun Teknoloji, ülkemizde ilk ve tek “ARGE Outsource” stratejisinin öncüsüdür. Bu sistem ile, hali hazırda var olan bir ürününüz, hizmetiniz veya projeniz üzerindeki tüm araştırma-geliştirme, devlet destekleri ve projelendirme işlemlerini Rakun üstlenmektedir. Böylece siz koltuğunuzda otururken, şirketinizi daha ileriye taşıyabilecek araştırma-geliştirme projeleri için biz sizin yerinize çalışmış oluruz. Bu da size kaynak, zaman ve profesyonellik alanlarında avantaj sağlarken şirketinizi bir adım öne çıkartmanıza da yardımcı olmaktadır.

Devam Eden ARGE Projelerimiz

Ortak Proje Geliştirme

ThinCloud Platformu ve Network İstemcisi Projesi

thincloud-logo

Rakun olarak yürüttügümüz ThinCloud projesi, ülkemizde milli olarak yapılan ilk donanım-sistem ortaklı sanallastırma projesi ve platformudur. Güncel olarak gelistirilmektedir. TÜBİTAK 1507 Aşamasındadır.

Share My Sensor Paylaşım Platformu Projesi

sharemysensorlogo

Rakun olarak yürüttügümüz Sharemysensor projesi, ülkemizde milli olarak yapılan ilk sensör ve algılayıcı ortaklı paylaşım projesi ve platformudur. Güncel olarak gelistirilmektedir. TÜBİTAK 1507 Aşamasındadır.

Rakun Milli Sunucu Sistemi Projesi

rakunserver

Rakun olarak yürüttügümüz “Rakunserver” milli sunucu sistemleri projesi ve ürünü, hali hazırda devam eden ve yakında duyurulacak olan yerli üretim sunucu kombinasyonudur. Hem standart hem de depolama sunucusu olarak 2016 ortasında piyasaya sunulacaktır.

3dappstore Unified 3 Boyutlu Baskı ve Model Platformu Projesi

3dappstore-commercial

3dappstore Projesi, Rakun Çekirdek tarafından yürütülen, 3 boyutlu yazıcıların ürettigi modellerin, evrensel bir marketplace dahilinde, konu hakkında bilgisiz kisilerce de dogrudan üretilebilecegi bir platform olusturma amacındadır. Proje halen devam etmektedir. Bu projeye yatırımcı olmak isterseniz, lütfen iletisime geçin !

CityX Sehir Sanallastırma ve Simülasyon Programı Projesi

cityxlogo

CityX projesi, Rakun Cekirdek tarafından yürütülen, vilayetlerin sanal ortamlara grafiksel ve parametrik olarak aktarılmasını amaçlayan, bu sanal sehirler üzerinden analizler ve simülasyonlar yapmaya imkan verecek bir platform ortaya koyacak bir projedir. Proje halen devam etmektedir. Bu projeye yatırımcı olmak isterseniz, lütfen iletisime geçin !

Rakun, beyin fırtınasının ve fikir ortaklığının gücünün farkında olan bir şirkettir. Bu yüzden, “Rakunation” ismini verdiği, ortak proje geliştirme ve fikirleri ortak hayata geçirme vizyonu ile hareket etmektedir. Sizin de bir projeniz varsa ve bunu profesyonel bir araştırma-geliştirme ve mühendislik şirketi ile hayata geçirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hemen iletişime geçin ve beraber çalışalım !